Tento web používa na poskytovanie služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Náš výlet do Pivnice Radošina cez pivovar ŽiWell

Uverejnené: 23. 1. 2017

Stretli sme sa, ochutnali sme dobré pivo a vínko a prešli sme suchou nohou cez Váh.

Boli sme na návšteve u našich skvelých zákazníkov. V Pivovare ŽiWell nás zasvecovali do tajomstva dobrého, kvalitného a poctivého piva. Skončili sme pri dobrom víne v Pivnici Radošina.

V pivovare ŽiWell sa nám venoval samotný majster sládek, ktorý je zároveň aj spolumajiteľom podniku.

Vysvetlil nám, čo všetko treba k tomu, aby vytvorili dobré pivo. Z čoho sa vlastne pivo vyrába, aké je jeho historické pozadie a moderné trendy. Moderným treddom je žiaľ napríklad to, že mnohé podniky sa tvária, že čapujú pivo z tanku, ale ponúkajú bežné pivo zo suda. Pivo z tanku sme mali možnosť ochutnať a rozdiel oproti tomu "bežnému" sme hneď spoznali. 

Okrem piva sme mohli ochutnať aj všetky suroviny, z ktorých sa pivo vyrába. Zistili sme, že slad je veľmi príjemný a boli by z neho aj dobré raňajky. Vegetariánov sme od neho nemohli ani odtrhnúť. 

Chmeľ nebol až taký chutný. Tí čo ho skúsili jesť boli sklamaný z jeho horkosti. 

Pivovar sa nachádza pri rieke Váh. Ten bol práve zamrznutý a to nás veľmi lákalo. SKúsili sme prechod na druhú stranu. Podarilo sa to iba tým najodvážnejším. Nie všetci zamestnaci sa totiž odvážili vstúpiť na ľad. Keď sme si uprostred rieky robili fotografiu, ozvalo sa silné prasknutie ľadu.  Naša odvaha vtedy trohu zakolísala a išli sme radšej rýchlo na breh. 

Potom sme konečne prišli do Pivnice Radošina. Pri prehliadke priestorov sme zistili, že ide o miesto s krásnou históriou. O to viac sme sa tešili na degustáciu vín. 

Počas degustácie sme mali možnosť spoznať 10 vín z Pivnice Radošina. Ich výber je oveľa širší, ale naša výdrž nie je celkom neobmedzená. Pekný večer ukončili hudobníci a naše kreatívne tance. Zdalo sa nám, že naše ľudové piesne sú krajšie po každom ďalšom víne. Svedkovia hovoria, že sa v tú noc nad Radošínou ozývalo zvláštne zavíjanie až do skorého rána. 

 

 

Ďakujeme za príjmenú starostlivosť a vážime si vašu trpezlivosť. 

                                         

O firme

Presunúť nahor