Tento web používa na poskytovanie služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Náš výlet do Prahy vlakom

Uverejnené: 4. 7. 2019

Každý rok vyhodnocujeme hospodárenie našej firmy. Je to porada, ktorú spojíme s návštevou  nejakého pekného miesta, alebo exkurziou u nášho zákazníka. Tento rok sme si spravili výlet do Prahy. Celá firma cestovala vlakom. Vyrazili sme motoráčikom z Horného Srnia, cez Nemšovú. Na rýchlik sme prestúpili v Trenčianskej Teplej a potom na medzinárodný rýchlik v Bratislave až do Prahy. Cestou sme ešte v Břeclavi pribrali kolegov z Valtickej pobočky. 

Video z náško výletu si môžete pozrieť tu:

Cesta vlakom má vždy jedinečnú atmosféru, ktorú v aute nikdy nezažijete. 
Keď sme dorazili na hlavnú stanicu v Prahe, museli sme sa zorientovať v poriadnej tlačenici. V metre sa nám potom stala nepríjemná vec, lebo časť našej skupiny nestihla vystúpiť. Nakoniec sme sa ale našli, ubytovali sme sa a vyrazili sme za prvým dobrodružstvom. Bola to brazílska reštaurácia v centre Prahy s názvom Brasileiro. Je to náš zákazník, ktorého sa určite oplatí navštíviť. Strávili sme tam 2 hodiny, počas ktorých nám čašníci nosili brazílske špeciality. Ťažko sa opisuje tak skvelý gurmánsky zážitok, treba to jednoducho zažiť.

Potom, aby sme sa prebrali, sme skúsili niečo výnimočné. Volá sa to BeerBike. Sú to veľké bicykle, na ktorých sa vezú 15 ľudia a popíjajú pivo. Takto sme prechádzali centrom Prahy, turisti nám mávali, autám sme zavadzali a policajti po nás škaredo pozerali.

Večer sme si užili nočnú Prahu. Je to mesto, ktoré žije na každom kroku. Človek si len musí vybrať 
Ďalší deň sme mali poradu, kde sme zhodnotil naše hospodárenie a potom sme navštívili múzeum čokolády. Dozvedeli sme sa rôzne zaujímavosti o tom, ako sa v histórii spracovávala čokoláda, ako sa stávala stále obľúbenejšou, až do dnešnej podoby, kedy ju môžete ochutnať v tých najneuveriteľnejších podobách. Bolo to tiež u nášho zákazníka, ktorý používa naše poháre na uskladnenie cukroviniek a čokolád.

Potom sme sa presunuli k ďalšiemu zákazníkovi do Břevnovského pivovaru. Pivo tam pripravujú tradičným spôsobom. Zameriavajú sa na prípravu rôznych špeciálov. Z pivovaru sme sa prešli cez areál Pražského hradu, kde sme si pozreli výhľad na mesto. 

Tí čo vydržali, skúsili ešte niečo zažiť v nočnom meste. 

Ďalší deň sme sa znovu vlakom vrátili domov. Vyčerpaní, ale plní zážitkov. 

O firme

Presunúť nahor