Tento web používa na poskytovanie služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Stelvin uzávery

Značka kvalitných uzáverov 

Značka STELVIN predstavuje hliníkové uzávery na závit, ktoré sú na trhu už od roku 1964. V súčasnej dobe sa zameriava na to, aby ponúkala alternatívu korkovým uzáverom, ale pri tom prináša niektoré praktické výhody, ktoré korkové uzávery nedokážu ponúknuť.

HLávné výhody uzáverov STELVIN

Jednou z hlavných výhod oproti korkovým uzáverom je to, že neprichádza ku kontaktu medzi vínom a korkom. Minimalizuje sa teda nežiaduce riziko oxidácie vína, ktorá by mohla negatívne ovplivniť chuť nápoja. 

Už sa nemusíte obávať korkovej chuti po vytiahnutí zátky. Víno tak môžete skladovať v akejkoľvek polohe.

STELVIN má prepracovaný systém vložiek, ktoré sú vo vnútri uzáveru a tie zabezpečia uchovanie čerstvoti, chute a vôňe vína.

Hliníkové uzávery sú navyše ľahko recyklovateľným materiálom, ktorý sa znovu môže vrátiť do obehu.

Veľmi praktickou výhodou je aj možnosť ľahko otvoriť víno a znovu ho uzavrieť. Toto oceňujú najmä reštaurácie, ktoré nemusia otvorené víno hneď spotrebovať, ale môžu ho odložiť a vďaka uzáverom zostane jeho chuť stále svieža. 

Prepúšťanie vzduchu

Na tomto nákrese vidíte, ako funguje priepustnosť vzduchu cez uzávery STELVIN.

Vzduch sa dostáva popri hliníkovom tele uzáveru k špeciálnej vložke a tá zabezpečí, aby k vínu prestúpilo presne toľko vzduchu, koľko víno potrebuje. 

Vložka sa skladá z viacerých vrstiev. Toto zloženie si určí vinár presne podľa druhu vína, ktoré chce uzavrieť. Uzáver je preto takpovediať šitý na mieru pre Vaše víno.

 

Na tomto obrázku vidíte princíp vrstvenia špeciálnej vložky. Podľa toho, akú mieru priepustnosti vzduchu Vaše víno potrebuje, Výrobca určí z čoho sa bude špeciálna vložka skladať. 

 

 

Variabilita potlače

STELVIN ponúka každému vinárovi možnosť, aby sa prezentoval aj na svojich uzáveroch. Už na prvý pohľad sa môže odlíšiť nielen fľašou, ale aj vrchnou časťou, ktorú je niekedy aj naviac vidno. 

Prvú variantu môžete mať dodanú už do dvoch týždňov. Pri nej si môžete vybrať uzáver zo vzorkovníka 24 farieb. V druhom prípade si môžete uzáver dať potlačiť vlastnou grafikou. Pre potlač si môžete zvoliť jednu z piatich farieb potisku. Takúto objednávku môžete mať vybavenú do troch týždňov.

Chcete vedieť viac? Kontaktuje nás

Spoločnosť Bricol je predajcom uzáverov STELVIN na územý Slovenska. Ak máte záujem dozvedieť sa viac o výhodách a možnostiach, kontaktujte prosím naše obchodné oddelenie.

 

 

 

 

Toto sú veľké svetové značky, ktoré úspešne používajú uzávery STELVIN. V niektoých prípadoch ide o spoluprácu, ktorá trvá desiatky rokov. Počet spokojných zákazníkov stále narastá. 

Presunúť nahor