Tento web používa na poskytovanie služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Vinárstvo Golguz predstavilo to najlepšie

Uverejnené: 3. 3. 2014
Vinárstvo Golguz predstavilo to najlepšie

Vinárstvo Golguz, ktoré sídli v Hlohovci zorganizovalo ochutnávku úspešných vzoriek vín z predošlých ročníkov. Vinárstvo sa môže pochváliť významnými oceneniami. Napríklad Národný salón vín Slovenskej republiky zaradil štyri jeho vína medzi stovku najlepších vín na Slovensku. Na najväčšej súťaži svetových vín v Európe získalo ich víno dokonca zlatú medailu.

 

Vinohradníctvo hospodári na ploche 240 Hektárov. Z toho jednu tretinu používajú pre vlastné vína a dve tretiny dopestovaného hrozna predávajú. Zástupcovia vinárstva vravia, že so svojimi vínami sa nechcú dostať do veľkých obchodných reťazcov. Obávajú sa, že ich víno by tam nemuselo mať dôstojné miesto. Za sezónu nafľaškujú asi 150 tisíc fliaš. Tie im dodáva práve spoločnosť Bricol.

 

Najlepším rokom pre víno bol podľa Miloša Holíka rok 2006. Túto zimu naopak hodnotí ako najteplejšiu za posledných 130 rokov. Obávajú sa preto, že sa vo vinohradoch premnožia drobné hlodavce, ktoré môžu neskôr spôsobovať problémy.

 

Počas degustácie zaviedli návštevníkov aj do priestorov, v ktorých dorábajú svoje najkvalitnejšie vína. Ochutnávka vína priamo z  veľkých sudov bol jedinečný zážitok.

 

Záznam z ochutnávky a prehliadky vinárstva si môžete pozrieť  tu:

 

O firme

Presunúť nahor