Tento web používa na poskytovanie služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Boli sme na výlete v Třebíči

Uverejnené: 17. 2. 2020

Navštívili sme krásne historické mesto Třebíč. Hlavným cieľom nášho výletu bola likérka, ktorá vyrába whisky. Je to náš zákazník, ktorému sa v poslednej dobe mimoriadne darí. So svojimi produktami si získava stále viac spokojných zákazníkov. 

Keďže sme ale boli v Třebíči, chceli sme si užiť aj mesto, ktoré je ako jedno z mála zapísané vo svetovom kultúrnom dedičstve UNESCO. V centre je totiž unikátna židovská štvrť. Sú to desiatky domov, v ktorých žila židovská komunita. Keď sa medzi nimi prechádzate, máte pocit, akoby sa tam zastavil čas. 

Aby sme ich kultúru lepšie pochopili, začali sme návštevou v synagóge. Tam nám sprievodca porozprával zaujímavosti o histórii tejto časti mesta. Neskôr sme sa presunuli do bývalého židovského domu, kde je veľmi zachovalé dobové vybavenie a sprievodca nám rozprával o tradičných židovských zvykoch. 

Potom sme sa presunuli do firmy Česká Whisky, kde nás už čakali s degustáciou niekoľkých zaujímavých vzoriek. Ich bar v Třebíči sa naozaj oplatí navštíviť. Je zariadený v originálnom štýle. Zasvätia vás do tajov výroby whisky. Veľmi zaujímavá je expozícia vzoriek whisky v čase, tak, ako sa mení podľa toho, ako dlho ostáva v sude. Práve sud je veľmi výrazným faktorom, ktorý vplýva na konečnú chuť whisky. Po tejto degustácii máme už trochu iný pohľad na tento nápoj, tajomstvo jeho výroby a pestrosť chutí, ktoré môže ponúknuť. 

Návštevu Třebíča sme zakončili večernou prechádzkou po meste. Navštívili sme pri tom skoro všetky podniky, ktoré boli otvorené, všetky bary, kaviarne a boli sme dokonca aj cukrárni. 
Večer sme ešte zhodnotili predošlý rok 2019 a spravili sme si aj svoju diskotéku. Ďalší deň ráno, sme sa zobudili do zasneženého Třebíča a domov sme odchádzali s peknými zážitkami.

Pozrite si video z tejto akcie:

O firme

Presunúť nahor