Tento web používa na poskytovanie služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Boli sme vlakom v HR Winery

Uverejnené: 30. 1. 2019

Naši zamestnanci si spravili zaujímavý výlet. Cestovali sme totiž vlakom až k nášmu zákazníkovi HR Winery, ktorý sídli v obci Gbelce. 
Vyrazili sme skoro ráno a cestu sme mali naplánovanú s niekoľkými prestupmi. Pri vlakoch je vždy riziko, že budú meškať. Navyše vonku bolo dosť nasnežené a to môže spôsobovať tiež problémy. 

Prvý problém bol ten, že v rýchliku do Bratislavy nebol pripojený reštauračný vozeň. To sme ale vyriešili veľmi jednoducho. Okamžite totiž vzniklo reštauračné kupé, kde každý ponúkal, čo priniesol. 
Aj keď niektoré prestupy boli tesné a vlaky aj trochu meškali,  nakoniec sa nám to úspešne podarilo. V Bratislave sme presadli do EuroCity vlaku, kde už čakali kolegovia, ktorí cestovali z Valtíc a v dobrodružnej ceste sme pokračovali spolu. 

Jediné miesto, kde sme chvíľu čakali na prestup, boli Nové Zámky. Mnohí z nás už mali dobrú náladu z rôznych ochutnávok vo vlaku, tak nám čakanie rýchlo ušlo. 

V Gbelciach sme už všetci vystupovali s dobrou náladou. Zo stanice sme sa mali presúvať do vinárstva ako 15 minút pešo. Keďže bolo krásne nasnežené strhla sa nemilosrdná guľovačka. Náš presun bol preto oveľa dlhší, ale o to hlučnejší a zaujímavejší. Miestnym obyvateľom sa týmto ospravedlňujeme za narušenie pokojného zimného dňa. 

Vo vinárstve nás už čakali s uvítacím prípitkom a veľmi chutným obedom. Majiteľ vinárstva je vášnivý poľovník. Bol ochotný porozprávať nám o tejto záľube a mal tiež pripravenú prezentáciu obrázkov zo slovenskej divočiny a tiež z jeho ciest po Afrike.  Potom sme sa išli prejsť do vinohradov, ktoré sú priamo v okolí vinárstva. Neskôr sme spoznali celý proces spracovávania hrozna a prípravy vína, od zrenia v sudoch až po proces fľaškovania. Vždy je pre nás zaujímavé sledovať život vo vinárstvach, lebo takto môžeme lepšie pochopiť najrôznejšie problémy, ktoré riešia naši zákazníci. 

Večer sme mohli ich vína ochutnať v riadenej degustácii.

Vinárstvu HR Winery ďakujeme za príjemné pohostenie, vzornú starostlivosť a pútavú exkurziu v ich firme a okolí. Ich vína na nás všetkých tak veľmi zapôsobili, že sme sa rozhodli zaradiť ich do ponuky v našej vinotéke. 

Video z tejto akcie si môžete pozrieť tu:

Tešíme sa na ďalšiu úspešnú spoluprácu. 


O firme

Presunúť nahor